اما برخی از افراد با تصور اینکه سگها وفادار، فداکار و دلسوز هستند، واکنشهای نه چندان درست و منطقی نسبت به کنترل جمعیت سگها و رشد غیرمنطقی و نگرانکننده جمعیت آنها نشان میدهند. افرادی که با جمعآوری سگها مخالف هستند، معمولاً بیش از آنکه نسبت به محیطزیست دلسوز باشند، اشتباه میکنند و دچار سوء تفاهم میشوند. سگ های عقیم شده معمولاً از رفتار اجداد خود یعنی گرگ ها پیروی می کنند و نگران تشکیل گله هستند. جراحی عقیم سازی معمولا باعث آرام تر شدن سگ های نر می شود. عقیم سازی یک مفهوم کلی است که در دامپزشکی دامهای کوچک به معنی درآوردن ارگان های تولید کننده هورمون های جنسی و لوله های جنسی می باشد. یک گله سگ می تواند حتی یک پلنگ، یک گراز و یک خرس را بکشد. سگ های نر برای رسیدن به سگ های ماده ای که در دوره فحلی هستند ممکن است حتی جان خود را به خطر بیاندازند. حق حیات جانوران این است که اجازه ندهند تعداد یک گونه زیاد شود و تسلط یابد و سلامت و حیات سایر گونه ها به خطر بیفتد. هر چه تعداد دوره های فحلی سگ شما کمتر باشد خطر ابتلای پت شما به تومور های پستانی کاهش می یابد پس از عقیم سازی احتمال سرطان نیز به طرز چشم گیری کاهش می یابد.

ببینید، کلینیک ما با عقیم سازی حیوانات بیابانی (مثل سگ های ولگرد) و گربه های خیابانی موافق نیست. یکی از مزایای اخته کردن سگ می توان به این موضوع اشاره کرد که میزان پرخاشگری بسیار کم می شود. دو ماهگی: اولین مرحله واکسیناسیون گربه از واکسن های سه گانه گربه برای آزمایش میزان ایمنی بدن بچه گربه دریافت میشود. حواستان باشد که حتماً داروی بیهوشی باید روی گربهتان تست شود تا واکنش بدن گربه را بدانید. برای افرادی که در محاسبه و منطق مهارت دارند، این رشد ناگهانی همه چیز را خواهد گفت. برخی افراد با تصور کوچک بودن محل گزش زخم را می بندند در حالی که فرصت بسیار خوبی برای عفونت زخم و رشد ویروس هاری وجود دارد. روز اول بعد از عمل جراحی برش را مقایسه کنید تا مشخص شود آیا بهبود یافته است. با این حال ، یک سگ بازیگوش مجوز اجازه دادن به او برای دویدن قبل از بهبود کامل را ندارد. هر روستا به سختی یک یا دو سگ داشت، اما اکنون تعداد سگ های رها شده در دشت و دامن چشمگیر است. در زمینه جراحی دام کوچک در مقایسه با سال های نه چندان دور پیشرفت بسیار سریعی داشتیم به عنوان مثال در گذشته برای جراحی یک شکستگی ساده به دلیل نبود امکانات و اطلاعات اقدام به قطع عضو یا مرگ آسان می کردند.

به فرآیند بیرون کشیدن رحم و تخمدان سگ ماده یا کشیدن بیضه سگ نر در طول جراحی توسط دامپزشک عقیم سازی سگ گفته می شود که از فواید آن می توان به عدم باروری یا جفت گیری و تغییر رفتارهایی در سگ نر چون پریدن روی آدمها و سگ های ماده باشد. سالهاست که عقیم سازی موثرترین راه برای کنترل جمعیت حیوانات بی سرپناه شناخته شده و در سطح جهانی به مرحله اجرا در میآید، اما بحث درباره درست و غلط بودن آن از نظر اخلاقی همچنان ادامه دارد. با وجود این اطلاعات، توصیه میکنیم حتما در مورد بهترین سن عقیم سازی با دامپزشک مورد اعتماد مشورت کنید. «مهدی گویا» رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر در گفتوگوی مربوط به سال ۱۳۹۶، گفت: ۲۰۷ هزار مورد سگگزیدگی در مراکز درمانی ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ هزار مورد افزایش داشته است. در تهران و شهرهای مختلف مراکز پایتختدرمان و واکسیناسیون هاری سالانه چندین مورد گازگرفتگی سگ را گزارش می کند که عموماً در سال های اخیر توسط سگ های ولگرد انجام می شود.

کوه، دشت، مکان زایش سگ نیست. اگر سگ مکان عمومی را آلوده کند، صاحب آن 80 پوند جریمه می شود و همچنین موظف است محل را تمیز و ضدعفونی کند. خب حالا بریم سراغ مزایای عقیم کردن سگ ماده. هر سگ ماده در طول زندگی خود بیش از 6 توله سگ به دنیا آورد، حداقل با تولد هر توله سگ با فاصله یک سال از دیگری. سگ های عقیم شده رفتار گله داری پیدا می کنند. سگ های بدون صاحب با رفتار خطرناک توقیف شده و در صورت لزوم معدوم می شوند. برخی از افراد با پیروی از مد ایجاد شده در راه رفتن سگ، سگ می خرند اما به دلیل هزینه های نگهداری توله سگ های خود را رها می کنند. به دلیل زاد و ولد زیاد این حیوانات نگهداری از آنها سخت می شود. قوانین سگ گردانی و ساماندهی سگ های ولگرد قوانین سخت گیرانه ای است. با رهاسازی سگ ها در طبیعت و غذا دادن به آنها بدون مجوز از مراکز تصمیم گیری به شدت برخورد می شود. در حقیقت، قوانین سختگیرانهجذابروشی برای مهار و کنترل سگ های اهلی و غیر اهلی در کشورهای مختلف از غرب گرفته تا کشورهای عربی و همسایه ایران وجود دارد. گروه جامعه; خبر فارس: در کشورهای غربی مانند ایرلند، آمریکا، آلمان، انگلستان و سوئد و همچنین در کشورهای همسایه و عربی ایران مانند امارات، قطر و…

https://nikpetclinic.com/sterilization/

+ تعداد بازدید : 25 |
نوشته شده توسط نویسنده ایران مگ در شنبه 12 شهريور 1401 و ساعت 15:57