آشنایی با مشکلات رایج ماشین ظرفشویی بوش کمک خواهد کرد تا به درستی تمامی این ایرادات شناسایی شده و بخش هایی که درگیر شده اند، در جهت تعمیرات ظرفشویی بوش، عیب یابی شوند.

قلم آزاد - ماشین ظرفشویی بوش، هم چون دیگر لوازم برقی خانگی، ممکن است معیوب شده و دچار خرابی و ایراد شود. آشنایی با مشکلات رایج ماشین ظرفشویی بوش کمک خواهد کرد تا به درستی تمامی این ایرادات شناسایی شده و بخش هایی که درگیر شده اند، در جهت تعمیرات ظرفشویی بوش، عیب یابی شوند.


تکنسین های نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران لیستی از مهم ترین مشکلات رایج ظرفشویی بوش را تهیه کرده اند که به واسطه آن و همین طور راهکار های ارائه شده برای هر کدام، می توانید خرابی های به وجود آمده را برطرف نمایید.چرا ماشین ظرفشویی بوش روشن نمی‌ شود؟

برای تشخیص عامل اصلی مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی بوش، باید مطمئن شوید که سیم برق به پریز وصل شده و روشن است. ممکن است دکمه روشن/خاموش خراب شده باشد. هم چنین این احتمال وجود دارد که فیوز مربوط به مدار ماشین ظرفشویی قطع شده باشد. لازم است درب باید به طور کامل بسته باشد تا دستگاه روشن شود. با مشاهده ایراد در هر یک از این بخش ها، باید برای تعمیرات ظرفشویی بوش اقدام نمایید.


علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی بوش

برای شناسایی علت آبگیری نکردن ظرفشویی بوش، باید به بررسی شیر ورودی بپردازید. چرا که ممکن است به دلیل رسوب یا جرم مسدود شده باشد. وجود هر گونه گرفتگی و انسداد در فیلتر آب نیز موجب آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی بوش می شود. با تمیز کردن و یا حتی تعویض آن می توانید مشکل را طرف کنید.


علاوه بر این این احتمال وجود دارد که شیلنگ آب خم شده یا پیچ خورده باشد. سوئیچ شناور ممکن است خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.


راهنمای مشکل تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی بوش

برای فرآیند تخلیه در ماشین ظرفشویی بوش، بخش بخش های متفاوتی درگیر هستند. باز این رو بهتر است حتما در زمینه خرید کدام با آن ها مشورت نمایید و به دلیل گرفتگی یا انسداد خراب شده باشند. فیلتر تخلیه ممکن است مسدود شده باشد و نیاز به تمیز کردن داشته باشد. با خمیدگی یا پیچ خوردگی ممکن است ایراد تخلیه نشدن ظرفشویی بوش بروزپیدا کند. سوئیچ تخلیه ممکن است خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. خرابی این سوئیچ نیز از تخلیه دستگاه جلوگیری می کند.


ظروف در ظرفشویی بوش به طور کامل تمیز نمی ‌شوند

از مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی بوش استفاده کرده و مقدار مناسبی از آن را داخل دستگاه بریزید. لازم است برنامه شستشوی مناسب را با توجه به نوع ظروف و میزان کثیفی آن ها انتخاب کنید.


حتما بازو های اسپری را بررسی کنید. چرا که ممکن است بازو های اسپری مسدود شده باشند و نیاز به تمیز کردن داشته باشند. به همین خاطر است ظروف تمیز نمی شوند. با انسداد و گرفتگی فیلتر ها و نیاز آن ها به تمیز کردن، از تمیز شدن ظروف در ظرفشویی بوش جلوگیری می شود.چرا ماشین ظرفشویی بوش صداهای عجیبی تولید می‌ کند؟

بازو های اسپری ممکن است به ظروف برخورد کنند و صدای زیادی از ظرفشویی بوش تولید کنند. فیلتر ها ممکن است کثیف باشند و در حین چرخش باعث صدا دادن دستگاه شوند.معیوب شدن پمپ تخلیه نیز منجر به صدا دادن ظرفشویی بوش می شود. بلبرینگ‌ های قفسه‌ ها ممکن است فرسوده شده باشند و نیاز به تعویض داشته باشند.


دلایل نشت آب از ماشین ظرفشویی بوش

ممکن است درز درب خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. شیلنگ‌ های آب را از نظر شل یا پاره شدگی مورد بررسی قرار دهید. این امکان وجود دارد که پمپ تخلیه خراب شده باشد و باعث نشتی از ماشین ظرفشویی بوش شده باشد. خرابی جاپودری نیز موجب ایجاد مشکل نشتی از این دستگاه خواهد شد.


علت بوی نامطبوع در ماشین ظرفشویی بوش چیست؟

باقی مانده غذا، چربی و جرم می تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع شود. به طور مرتب داخل ماشین ظرفشویی بوش را با آب گرم و صابون تمیز کنید. برای رفع این ایراد می توانید از بوگیر های مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید. فیلتر ها را به طور مرتب تمیز کنید تا از گرفتگی و ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری شود. به طور مرتب یک برنامه شستشوی با دمای بالا را برای از بین بردن باکتری ها و بو های نامطبوع اجرا نمایید.


به چه دلیل ماشین ظرفشویی بوش ظروف را خشک نمی‌کند؟

مایع جلادهنده به خشک شدن ظروف کمک می کند. به همین خاطر استفاده از آن در هر پروسه شستشو اجباری است. باید برنامه خشک کن را با توجه به نوع ظروف انتخاب کنید. مطمئن شوید که فضای کافی بین ظروف وجود دارد تا هوا به طور آزادانه جریان یابد. از باز کردن درب ماشین ظرفشویی بلافاصله پس از اتمام شستشو خودداری کنید. لازم است اجازه دهید ظروف به مدت 30 دقیقه قبل از باز کردن درب خنک شوند.


بررسی ماشین ظرفشویی بوش که به طور ناگهانی خاموش می شود

در صورتی که قطع کننده مدار دچار قطعی و یا هر گونه ایراد و خرابی شود، مشکل خاموشی ناگهانی ظرفشویی بوش بروز پیدا می کند. ممکن است محافظ برق خراب شده باشد. چنان چه ماشین ظرفشویی بوش خیلی داغ شود، ممکن است به طور خودکار خاموش شود. مطمئن شوید که تمام اتصالات به درستی وصل شده اند. در غیر این صورت ممکن است در زمان کار کردن با دستگاه، مشکل خاموش شدن آن پیش آید.


نکاتی برای رفع مشکلات رایج ماشین ظرفشویی بوش

مواد شوینده و جلادهنده مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید و از مقدار کافی آن استفاده کنید.

برنامه شستشوی مناسب را با توجه به نوع ظروف و میزان کثیفی آن ها انتخاب شوند.

در صورتی که در این زمینه اطلاعات کاملی ندارید، حتما راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی بوش را مطالعه نماید.

ظروف را به گونه ‌ای بچینید که آب و مواد شوینده به طور کامل به همه آن ها برسد.

فیلتر های ماشین ظرفشویی بوش را به طور مرتب (حداقل یک بار در ماه) تمیز کنید تا از گرفتگی آن ها جلوگیری شود.

باقی‌ مانده غذا، چربی و جرم را به طور مرتب از داخل ماشین ظرفشویی بوش پاک کنید.

به طور مرتب (حداقل سالی یک بار) باید اقدامات لازم برای رسوب ‌زدایی ماشین ظرفشویی بوش صورت پذیرد.

به منظور کسب اطلاعات بیش تر در مورد نحوه استفاده و نگهداری از ماشین ظرفشویی خود، به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.

با معیوب شدن دستگاه، حتما با تعمیرکار ماشین ظرفشویی بوش تماس بگیرید.

برای استفاده از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در محل، می توانید درخواست خود را در مرکز تعمیرات لوازم خانگی در تهران ثبت نمایید.

+ تعداد بازدید : 15 |
نوشته شده توسط نویسنده ایران مگ در پنجشنبه 24 خرداد 1403 و ساعت 10:58
ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]