سال گذشته بیش از 20000 آپارتمان و خانه توسط خارجی ها در ترکیه خریداری شد که تعداد خریداران ایرانی قابل توجه بود. با اعلام اینکه خرید ملک خارجی نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش یافته و ایرانی ها پس از خرید املاک روسیه در رتبه دوم خریداران قرار گرفته اند، نشان دهنده استقبال زیاد ایران از ایران است. اما دلیل این استقبال بی نظیر چیست؟

اگر به دنبال ملک سرمایه گذاری بدون ریسک در خارج از کشور هستید، خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه بهترین گزینه است. موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد، بازگشت سرمایه با نرخ روزانه، هزینه کم در مقایسه با کشورهای اروپایی و استفاده از دارایی های مشابه دارایی در کشورهای اروپایی. اینها تنها بخشی از مزایای خرید ملک در ترکیه است. با خرید ملکی به ارزش 400 هزار دلار آمریکا می توانید در کمترین زمان ممکن برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقامت ترکیه را دریافت کرده و بدون پرداخت هزینه از امکانات آموزشی و رفاهی این کشور بهره مند شوید.

شرایط مهاجرت برای خرید ملک در ترکیه

وزارت کشور ترکیه به افرادی که حداقل 400000 دلار برای خرید ملک در ترکیه اختصاص دهند، تابعیت ترکیه را اعطا می کند. پیش از این افراد می توانستند با خرید ملکی به ارزش 250 هزار دلار برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود، اقامت ترکیه را دریافت کنند و از مزایای اقامت ترکیه و پاسپورت ارزشمند این کشور برخوردار شوند. اما امروزه مردم برای رسیدن به این هدف باید ملکی به ارزش 400 هزار دلار خریداری کنند و تا سه سال آن را نفروشند.

طبق قوانین ترکیه، خارجی ها می توانند ملک مسکونی، اداری یا تجاری بخرند.

طبق قوانین ترکیه، متقاضیان خارجی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند، می توانند با در نظر گرفتن محدودیت ها، با خرید ملک و ملک در ترکیه سرمایه گذاری کنند. خرید ملک در ترکیه شامل اخذ اقامت موقت و در برخی موارد حتی اخذ اقامت دائم و تابعیت ترکیه می باشد. با اجازه اقامت موقت، می توانید برای اجازه کار و کسب درآمد در ترکیه اقدام کنید.

چرا ترکیه را برای خرید ملک انتخاب کنید؟

ترکیه موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد و پل ارتباطی آسیا و اروپا محسوب می شود. قیمت مسکن در ترکیه در مقایسه با ایران کمتر است، این اتفاق با وجود اینکه خانه‌های این کشور بسیار مجلل و با بهترین سبک‌های معماری دنیا ساخته شده‌اند، رخ می‌دهد. آنکارا، استانبول، ازمیر، آنتالیا، بدروم و وان از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی و خرید ملک هستند. ترکیه از سه طرف توسط دریای مدیترانه، دریای سیاه، دریای اژه و دریای مرمره احاطه شده است. موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد ترکیه شرایط آب و هوایی خاصی را در این کشور ایجاد کرده است و ترکیه یک کشور توریستی زیبا است.

ایرانی ها برای سفر به ترکیه نیازی به ویزای ترکیه ندارند و می توانند تا 90 روز (سه ماه) بدون ویزا در ترکیه بمانند. اما برای اقامت بیش از سه ماه در ترکیه باید ویزا و اجازه اقامت به منظور مهاجرت مانند تحصیل در ترکیه یا کار در ترکیه را دریافت کنید.

شرایط خرید در ترکیه

طبق قوانین ترکیه، خارجی هایی که خواهان ملک هستند می توانند زمین مسکونی، اداری یا کشاورزی بخرند و در آنجا زندگی کنند یا در صورت تمایل آن را اجاره کنند. همچنین اگر مجموع املاک و مستغلات شخصی در ترکیه 400000 دلار باشد، امکان اقامت در ترکیه وجود دارد.

طبق قوانین، مساحت کل املاک خریداری شده توسط خارجی ها (با کاربری اداری یا کشاورزی) نمی تواند بیش از 300000 متر مربع (30 هکتار) باشد.

جالب است بدانید که می توانید در ترکیه و حتی شهرهایی مانند استانبول ملکی با قیمت 200000 لیر خریداری کنید و از مزایای اقامت خود برای تحصیل فرزندان خود و دریافت مجوز کار استفاده کنید. گاهی خرید ملک در ترکیه به دلیل ناآگاهی مردم خسارات مالی هنگفتی را به دنبال دارد. توصیه می شود از یک وکیل مهاجرت با تجربه در این زمینه استفاده کنید. توصیه ما استفاده از کارشناسان مهاجرتی GO2TR برای خرید ملک با تضمین در ترکیه است.

مراحل خرید ملک در ترکیه

برای خرید آپارتمان در ترکیه توصیه می شود ملک را به صورت حضوری مشاهده کنید، سپس اقدام به خرید، امضای قرارداد و انتقال مالکیت نمایید. همچنین در مورد دادن وکالت برای خرید ملک در ترکیه، شرایط خرید را کاملا مشخص کنید و از شخصی که به او وکالت می دهید مطمئن باشید. همچنین با توجه به سوء استفاده بسیاری از افراد توسط همشهریان، قطعا توصیه می کنیم از افراد سودجویی که بدون تایید مراجع قانونی در ترکیه قول خرید خانه می دهند دوری کنید و این فرآیند پیچیده را با کمک یک کارشناس مجرب مهاجرت یا ساده سازی کنید. وکیل.

هزینه خرید آپارتمان و ملک در ترکیه

لازم به ذکر است که برای خرید ملک در ترکیه متقاضیان باید هزینه های اضافی برای خرید ملک بپردازند. از جمله هزینه های اوراق قرضه برای خرید ملک در این کشور می توان به هزینه ثبت اسناد اشاره کرد که حدود 2000 لیر (69 دلار آمریکا) است. متقاضیان خرید ملک در ترکیه باید از کارشناسان دولتی برای ارزیابی ملک در حین انجام کارهای اداری استفاده کنند که برای متقاضیان 2500 تا 3000 لیر (86 تا 103 دلار) هزینه خواهد داشت. برای اطلاع از هزینه خرید ملک در ترکیه با موسسه مهاجرتی در تهران تماس بگیرید.


اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه

افرادی که قصد خرید خانه در ترکیه را دارند می توانند با مبالغ مختلف در این کشور ملک خریداری کنند. توجه داشته باشید که در این کشور می توانید خانه ای با قیمت 200000 لیر (6897 دلار) در شهرهایی مانند استانبول بخرید. پس از خرید ملک در ترکیه، متقاضیان می توانند برای اخذ اقامت موقت یک ساله به اداره مهاجرت مراجعه کنند. پس از انقضای مجوز اقامت، می توان آن را تمدید کرد. برای خرید ملک در ترکیه، متقاضیان باید با درخواست همسر متقاضی اصلی و فرزندان زیر 18 سال همراه باشند.

با خرید خانه اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید

اگر متقاضی بتواند 400000 دلار در ترکیه سرمایه گذاری کند، بلافاصله تابعیت ترکیه را دریافت می کند. اما اگر ارزش ملک خریداری شده در ترکیه به 400000 دلار نرسد و مالک بخواهد اقامت دائم ترکیه را دریافت کند، باید شرایط زیر رعایت شود:

متقاضی نباید در سه سال گذشته کمک های اجتماعی دریافت کرده باشد.

باید دارای بیمه درمانی معتبر باشد.

این نباید تهدیدی برای نظم و امنیت عمومی در ترکیه تلقی شود.

آدرس منزل ایشان در سامانه ترکیه ثبت شده است.

طبق قوانین ترکیه، اگر شخصی به طور قانونی در ترکیه باشد و در این مدت 360 روز در خارج از ترکیه زندگی کند، می تواند در ترکیه اقامت داشته باشد. این دوره 360 روزه شامل «زمان جنگ» که طی آن فرد در کشور خود خواهد بود و برای درمان در خارج از ترکیه خواهد بود و زمانی که شخص به دلیل کاری که به او محول شده در ترکیه نیست نمی شود.

+ تعداد بازدید : 17 |
نوشته شده توسط نویسنده ایران مگ در جمعه 25 خرداد 1403 و ساعت 10:31
ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]