امروز می خواهیم به بررسی روش ها و ترفند هایی که باعث می شود بتوان از باتری گوشی محافظت کرد و ظرفیت آن را بهبود بخشید بپردازیم بنابراین تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی در این رابطه را به دست آورید.

زمانی که گوشی را خریداری می کنید به شما گفته می شود گوشی را بدون استفاده تا 8 ساعت در شارژ نگه دارید و سپس استفاده نمایید اما امروزه به دلیل اینکه باتری گوشی ها از نوع لیتوم یونی است دیگر نیازی به انجام این کار نیست و شما بعد از خرید بلافاصله می توانید از آن استفاده نمایید. توجه داشته باشید که هر چقدر در حفظ و نگهداری باتری های لیتیومی تلاش کنیم بعد از گذشت مدتی باتری کارایی اولیه ندارد و نیاز به تعویض دارد. بنابراین زمانی که گوشی خود را تا 100 درصد شارژ می نماید و شارژر آن به صفر می رسد و خاموش می شود نگران نشود زیرا ما در این مقاله به شما راهکارهای لازم را برای جلوگیری از این پدیده یاد می دهیم.

اپلیکیشن ها در بخش تصویر زمینه محدود شوند

توجه داشته باشید که هر برنامه ای که در بخش تصویر زمینه شما به صورت فعال وجود داشته باشد از انرژی باتری مصرف می کند. بنابراین باتری شما به سرعت شارز آن تخلیه می شود. هنگامی که شما برنامه را در پس زمینه می بندید این بدان معنا است که فقط از آن خارج شده اید اما گوشی هم پنان برای بررسی اطلاعات آن از انرژی باتری استفاده می کند . می توانید از برنامه های که ای که مصرف باتری را به حداقل می رسانند استفاده کنید اما آن ها نیز مشکلات خود را دارند.

حدالامکان از مصرف باتری به طور کامل خودداری شود

همیشه سعی کنید شارژ باتری از 15 درصد کمتر نشود و هرگز به صفر نرسد که خاموش شود. بنابراین سعی کنید قبل از اینکه گوشی شما خاموش شود آن را به شارژ متصل نمایید. طبق تحقیقاتی که بر روی باتری ها موبایل صورت گرفته است اگر باتری شما بین محدود 50 درصد نگهداری شود به مراتب عمر باتری بیشتر از مواقی است که باتری شما از 100 درصد به صفر می رسد.

دوره برنامه همگام سازی را در حالت تغییر دهید

برنامه های مانند ایمیل و مخاطبین جزو برنامه هایی هستند که همیشه در حالت فعال قرار دارند و شما به راحتی به آن ها دسترسی دارید. بنابراین روش هایی وجود دارد از مصرف انرژی بیشتر جلوگیری می کند. شما تنها کافی است که به بخش تنظیمات گوشی بروید و چرخه همگام سازی آن ها را تغییر دهید. به طور مثال به جای اینکه گوشی هر 5 دقیقه یک بار عمل همگام سازی را انجام دهد هر 30 دقیقه این کار را انجام دهد کافی است. هنگامی که شما طول این چرخه را افزایش می دهید به گوشی این فرصت را داده اید که برای دسترسی به اطلاعات از مصرف کمتری از انرژی استفاده نماید و درنتیجه باعث حفظ سلامت و عمر مفید باتری می شود.

بهتر است گوشی همیشه به طور کامل شارژ نشود

باتری های لیتیوم یونی برخلاف باتری های نیکلی نیاز نیست به طور کامل یعنی 100 درصد شارژ شوند. طبق آخرین امارهای به دست آمده برای تعیین بازه شارژ مناسب برای گوشی بین 20 الی 80 درصد عنوان شده است که شارژ 80 درصد را یک شارژ ایدآل برای باتری می دانند. گاهی اوقات ممکن است گوشی تا 100 درصد نیز شارژ شود دقت داشته باشیبد که بیشتر از این زمان گوشی به برق متصل نباشد. شاید به جرات می توان گفت این نکته ساده اغلب ما سهوا آن را انجام می دهیم و نمی دانیم چه آسیب بزرگی را به گوشی و باتری آن می دهیم. بنابراین بهترین کار برای اینکه گوشی بیشتر از میزانی که شارژ نیتز دارد به شارز متصل نباشد از آداپتور های هوشمند استفاده نمایم. که یه طور خودکار اتصال گوشی را با برق قطع می نمایند.

ریکاوری کردن گوشی

شاید این جمله با تمام چیزاهایی که در بالا گفته ایم در تضاد باشد اما این سخن واقعیت دارد. زمانی که شما برای چندین ماه گوشی خود را به شارژ متصل می نمایید بعد از گذشت زمان ممکن است درصدی که باتری شما نشان می دهد با مقدار آن متفاوت باشد این به این علت است که عمر مفید باتری شما کاهش پیدا کرده برای اینکه باتری میزان درست عمر مفید را به شما نشان دهد بهتر است هر 6 ماه یک بار گوشی خود را ریکاوری نمایید . به این صورت که اجازه دهید گوشی شما به طور کامل خاموش شود و در حالت خاموش آن را به شارژ متصل نمایید تا هنگامی که به طور کامل پر شود که مشخص می کند ظرفیت مفید باتری شما به چه میزان است و از خاموشی های یک دفعه نیز جلوگیری می شود. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که زمانی که گوشی را به شارژ متصل نمایید حتما گارد را جدا نمایید تا از گرمای گوشی جلوگیری نمایید.

میزان نور صفحه را پایین بیاورید

می توان گفت بیشترین مصرف باتری را بخش نور زمینه یا همان نمایشگر دارد. زیرا زمانی که صفحه به مدت طولانی روشن می ماند از مصرف بیشتری برخوردار است. بنابراین زمانی که شما نور پس زمینه را به حداقل می رسانید باعث می شود که گوشی شما به میزان بالایی در مصرف انرژی باتری صرفه جویی کند. در گوشی های هوشمند شما با فعال نمودن گزینه Auto قرار دهید که با انجام این کار گوشی را در حالت اتوماتیک قرار دارید که با توجه به نور اطراف خود را تنظیم نماید و از مصرف انرژی باتری نیز جلوگیری شود.

سخن آخر

اگر به دنبال باتری های اصل و لوازم جانبی گوشی اورجینال هستید. پیشنهاد ما به شما این است که باتری اصل خود را از فروشگاه اینترنتی فونی شاپ تهیه نمایید زیرا فونی شاپ باتری اصل را به شما عزیزان عرضه می نماید. فونی شاپ به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شما است. فونی شاپ تمام محصولات خود را ضمانت اصالت می نماید که شما با خیال آسده و بدون هیچ گونه نگرانی به تهیه باتری برای گوشی خود نمایید.

+ تعداد بازدید : 70 |
نوشته شده توسط نویسنده ایران مگ در چهارشنبه 5 خرداد 1400 و ساعت 20:27
ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]