تجزیه و تحلیل مالی، به منظور بررسی و آنالیز ابعاد مختلف مالی و بررسی میزان سودآوری طرح توجیهی صورت میگیرد. مرکز مشاوره کسب و کار و کاریابی کاردوک با بهره گیری از متخصصین و اساتید دانشگاه آماده خدمت رسانی در زمینه های مختلف مشاوره ، انجام پروژه و … ایـ توجیهی به عنوان مشاور سرمایه گذاری در ابتدای راه فعالیت اقتصادی مورد نظرتان را تجزیه و تحلیل می کند و در قالب طرح توجیهی به شما ارائه می دهد.این طرح نشان دهنده دورنمایی از وضعیت تولید محصول، یا خدمات مورد نظر در آینده می باشد که می تواند مبنای تصمیم گیری نهایی شما یا سرمایه گذار قرار گیرد. مشاوره راه اندازی کسب و کار : با توجه به شرایط اقتصادی کشور ، حجم بالای نقدینگی و آمار بیکاری زیاد ، بسیاری از مردم به خصوص جوانان تازه نفس و فارق التحصیل ، به دنبال راه اندازی کسب و کاری هستند و چون سرمایه چندانی هم ندارند میخواهند این کسب و کار با سرمایه و هزینه کم و بازدهی بالا صورت گیرد. این یک فرصت عالی در این کسب و کار است زیرا بیشتر ایرانیان به دنبال آن هستند که ماشین خود را داشته باشند.

یک مشاور خوب وقت میگذارد تا هرچه بیشتر در مورد کسبوکار موردنظر از مدیر و کارمندان یاد بگیرد. من هیچ وقت نمی دانستم چه سوالی پیش می آید. اغلب بهتر است که برای رشد در آینده از عناوین اجازه دهید تا همه افراد را در بالای سر قرار ندهند و هیچ راهی برای رشد و تغییرات آینده ندارند. طبق مشاوره کسب و کار، وقتی گزینه های خود را جستجو می­کنید تا نام کسب و کار خود را انتخاب کنید، مطمئن شوید که تمام پتانسیل کار شما را در برمی­گیرد. بخش اعظم کار من برای جک مشاوره خارج از سایت (یعنی در خانه من است) یا به صورت همکاری و مشارکت است. یک جنبه ناامید کننده از کار به عنوان مشاور یا مربی متخصص این است که من به ندرت متوجه خواهم شد که چه پس از ترک سایت مشتری چه اتفاقی می افتد. این روش هم برای عرضه کننده کالا ( فروشنده ) و هم برای بازاریاب ( مارکتر ) سودمند است. یکی از سرگرم کننده ترین تجربه های من به عنوان مشاور نشستن در اتاق مشتری بود که برای یک روز مردم برای گفتگو درباره مشکلات مختلفی که با آنها روبرو بودند وارد می شدند. از اساسی ترین کارهایی که باید پیش از شروع یک کسب و کار انجام داد ، بررسی تمامی ابعاد فنی، مالی ، اقتصادی و بازار است تا راه حل های مناسب پروژه شناسایی و ارزیابی شود؛ این اقدام که با نیت صرفه جویی در وقت و هزینه ها انجام می شود ، طرح توجیهی نام دارد ، گاهی با نام بیزینس پلن نیز شناخته می شود ، البته بیزینس پلن اگرچه نزدیکی زیادی با طرح توجیهی دارد ، اما از نظر ساختاری کمی متفاوت تر است.

هنگام کار در حالت همکاری، مشاور در حال ارائه خدمتی است که ممکن است شرکت مشتری بتواند خود آن را انجام دهد اما برای آنها فاقد پرسنل یا وقت کافی است. سوالات آنها ممکن است در مورد جذب مشتری در بحث الزامات، برخورد با مشکلات مدیریت وضعیت یا تخمین بهتری برای برنامه ریزی پروژه باشد. هنگامی که مشتری از شما درخواست ارائه برخی از آموزش ها، انجام ارزیابی فرایند، یا بررسی برخی موارد تحویل پروژه یا پردازش اسناد، دارد، در نقش متخصص کار می کنید. البته تأکید میکنم که لازم نیست، مشاور در این حوزهها متخصص بوده و کار اجرایی انجام دهد؛ اما باید بتواند برای سیستم تحلیل خود، با چنین مواردی به خوبی آشنا باشد. بر خلاف عموم مردم که آرزوی موفقیت دارند اما آن را اجرایی نمی کنند کارآفرینان اشتهای وافری به موفق شدن و کسب موفقیت دارند و برای رسیدن به آن تلاش بی وقفه ای می کنند. جک می داند چگونه این نوع کار را انجام دهد، اما او زمان یا کارمند داخلی برای انجام به موقع آن ندارد. راه حل پیشنهادی توسط یک متخصص بیرونی ممکن است رد شود زیرا افراد شاغل، راه حل را خود ایجاد نمی کنند و بنابراین آنها لزوماً آن را خریداری نمی کنند یا به آن اعتماد ندارند.

برای هر ۱۰ ایده، احتمالاً دو مورد غیرکاربردی خواهند بود، دو مورد دیگر ممکن است ناکارآمد باشند یا با فرهنگ مربوطه متناسب نباشند، سه مورد دیگر واضح خواهند بود، دو مورد دیگر معقول و نو هستند، و یکی نیز درخشان خواهد بود. آنها فکر می کنند هر آنچه که من پیشنهاد می کنم ممکن است در جای دیگر موثر باشد اما مطمئناً در محیط آنها کاربردی ندارد. یعنی آنچه من پیشنهاد می کنم برای فرهنگ و وضعیت مشتری باید عملی و مناسب باشد. بنابراین، او این وظیفه را به من برون سپاری می کند. عده ای از افراد قدیمی کسبه معتقدند که مشاوره درمورد زمانی است که افراد بخواهند یک شغل جدید را ایجاد کنند و با فوت و فن های بازار آشنایی ندارند به همین دلیل نیازمند مشاوره هستند. من این درگیری ها را جالب و چالش برانگیز دیدم و واقعاً مجبور بودم بیندیشم تا سریع اوضاع را درک کنم و سعی کنم به پیشنهادهایی بپردازم که احتمالاً مؤثر خواهند بود. و دوم، من از خودم میپرسم که مشتری در صورت تصمیم به انجام این کار، آیا واقعاً می تواند پیشنهاد من را عملی کند. یعنی پیشنهاد من باید مؤثر باشد. من نمی توانم تایید کنم که این سند حاوی الزامات صحیح پروژه است زیرا من در تعیین اهداف کسب و کار، نیاز ها یا مصاحبه با مشتریان مشارکت نداشتم.

https://planetofbusiness.com/امکان-سنجی-طرح-توجیهی/


+ تعداد بازدید : 70 |
نوشته شده توسط نویسنده ایران مگ در شنبه 19 تير 1400 و ساعت 10:03
ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]