کوپلر یک نوع ابزار مکانیکی سخت (قطعه فلزی) با استحکام و ابعاد و مصالح بسیار بالا است که برای اتصال دو آرماتور مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که این دو آرماتور به یک آرماتور یکپارچه تبدیل می شوند تا در نهایت تا دو آرماتور در محل خود قرار گیرند. اتصال عملکردی یکسانی داشته باشید.

مقاومت بسیار بالای کوپلر در تحمل نیروها و فشارها بسیار مهم است و چگالی آرماتورها را کاهش داده و کیفیت بتن ریزی را بهبود می بخشد.

کوپلر ها همچنین تکه های مکانیکی نامیده می شوند ، که روشی جدید و نه چندان جدید برای استفاده از تکه های مکانیکی در تکه های آرماتور است.


مزایای استفاده از پچ میلگرد مکانیکی (کوپلر)

وصله میلگرد مکانیکی (کوپلر) باعث می شود که نیرو در طول کشش به تمام طول میلگرد وارد شود زیرا اتصال اورلپ در انتقال نیروی کششی و در آزمایش های کششی و تحمل فشار در مقاومت کششی میلگرد مکانیکی (کوپلر) بسیار ضعیف است. ) بیشتر از خود میلگرد است.

با استفاده از وصله میلگرد مکانیکی (کوپلر) ، می توان نیروی فشاری به کل طول میلگرد وارد کرد زیرا نیروی فشاری در نقطه همپوشانی ، نیروی وارد شده به آن نقطه از بتن است و در نتیجه ، با شکستن بتن ، اتصال همپوشانی از در نتیجه ، وصله مکانیکی (کوپلر) بهترین جایگزین برای اتصال یا همپوشانی است. وصله میلگرد مکانیکی (کوپلر) بارهای رزوه دار را در تمام طول میلگرد منتقل می کند.

وصله میلگرد مکانیکی (کوپلر) تراکم میلگرد را در محل اتصال کاهش می دهد. وصله میلگرد مکانیکی (کوپلر) باعث تراز شدن تقویت کننده ها می شود.

وصله میلگرد مکانیکی (کوپلر) زمان پروژه را کاهش می دهد و می تواند از پچ مکانیکی میلگرد (کوپلر) برای توجیه اقتصادی به جای استفاده از همپوشانی استفاده کند.

وصله میلگرد مکانیکی (کوپلر) باعث کاهش وزن سازه می شود. وصله میلگرد مکانیکی (کوپلر) نسبت بتن و بتن ریزی آسان را افزایش می دهد.

+ تعداد بازدید : 80 |
نوشته شده توسط نویسنده ایران مگ در سه شنبه 2 شهريور 1400 و ساعت 20:06
ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]