در هر صورت مهریه متعلق به زن میباشد و زن میتواند هر موقع که بخواهد آن را وصول کند اما در مواردی مانند طلاق توافقی زن میتواند تمام مهریه یا بخشی از آن را ببخشد و دادگاه نیز آن را تایید میکند. 4. مرجع صدور حکم در دعاوی کیفری، برای مجرمان کیفر و مجازات تعیین مینماید اما در دعاوی حقوقی، کیفر و مجازاتی وجود ندارد و صرفا مرتکب عمل را ملزم به باز پس دادن حقوق قانونی و مدنیِ خواهان یا عمل به تکالیفش مینماید. حضانت فرزند یا فرزندان مشترک: حضانت یکی دیگر از مسائل مهم است و در این مورد اختلاف نظرهایی ممکن است برای زوجین پیش بیاید. این اصول بنیادین غیرقابل عدول هستند و قانونگذار، دادرس و طرفین دعوا مکلّف به رعایت آن هستند و فقط در تعارض با سایر اصول بدون اینکه ارزش و اعتبار خود را از دست بدهند، ممکن است بر اصل دیگری ترجیح داده شوند.

در نتیجه توصیه می شود برای گرفتن نتیجه مناسب در کمترین زمان ممکن و پیشگیری از فوت وقت در امور ملک، خرید آپارتمان، اراضی و… به همین دلیل یکی از نیازهای مهم شهروندان یافتن وکیل ملکی، وکیل املاک یا وکیل متخصص در امور ملکی مناسب است و این دغدغه میبایست توسط حقوقدانان و فعالان عرصه خدمات حقوقی به صورت مناسب پاسخ داده شود و دادیاب کوشیده است تا این رسالت را در حد بضاعت ایفا نماید. در غالب ایالتها این عدد بین ۲۰ تا ۳۵ درصد درآمد خالص طرف نفقهدهنده است. در صورتی که در وکالتنامه اختیارات مالی مثل تعیین و تکلیف مهریه هم وجود داشته باشد، بعد از ثبت در میخک باید به سفارت و یا دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنند و بعد از آن وکیل از طریق وزارت امور خارجه وکالتنامه را دریافت می کند و یا موکل وکالتنامه را به نشانی وکیل پست مینماید و وکیل می تواند از طرف ایشان پیگیر امور طلاق توافقی باشد.

وکیل متخصص دعاوی کیفری با کمک به شاکی باید بتوانند اثبات کنند که متهم ادعایی دروغ دارد و قصد فریب دادن دارد. به اختصار لازم به ذکر است که در ضرر اقتصادی محض تقسیماتی را بیان کردهاند که برخی از مصادیق آن با پروندههای بحث حاضر قابل انطباق و محل تأمل است. در حقوق ایران نیز اگر چنین دعوایی اساساً قابل طرح تلقی گردد (که محل تردید بسیار جدی است) جهت چنین توافق نامشروعی و چنین عقودی باطل است و هیچ گونه مسئولیتی قراردادی و ناشی از نقض قرارداد با کلینیک ایجاد نخواهد شد. در این راستا و در گام نخست بایستی تفکیکی قائل شد بین اموال زمان تأهل و اموال زمان تجرد. اموالی که در زمان تأهل طرفین توسط هر کدام یا هر دوی ایشان به واسطه اشتغال و کار به دست آمده باشد در زمره اموال زمان تأهل به شمار می آیند و دادگاه پس از طلاق با توجه به قابلیت تقویم و ارزش گذاری آنها و همچنین مدت زمان زندگی متأهلی و سطح زندگی ایشان در قبل از طلاق و پس از آن نسبت به تقسیم آنها اقدام می کند. هم چنین بر اساس بررسی­های انجام­گرفته(غلامی و افضلیان، 1389: 151)، از میان 213 مورد مجازات حبسی که به عنوان مجازات­ تعزیری و بازدارنده در این قانون وجود دارد، در 170 مورد، قاضی مکلف به استفاده از مجازات حبس به عنوان مجازات اصلی شده است و در 140 مورد آن مجازات حبس جنبه انحصاری دارد و در 30 مورد باقی­مانده حبس به عنوان مجازات تکمیلی اضافه شده است و فقط در 43 مورد قاضی اختیار انتخاب مجازات حبس از میان دو یا سه نوع مجازات تعیین شده را دارد.

البته در این مورد شاید با یک مشاوره حقوقی بتوانید مشکل خود را با صاحب خانه رفع کنید و نیازی به اقدامات قضائی و تشکیل پرونده های مهم نیست. بهطور قطع افراد اندکی هستند که نسبت به تمام مسائل حقوقی اطلاعات کافی را دارند اما از طرفی، بسیاری دانش اندکی در زمینه قوانین و مسائل حقوقی دارند؛ پس با این حساب دسترسی به یک وکیل پایه یک دادگستری آگاه به تمام مسائل حقوقی کار عاقلانهای است و شما میتوانید با دسترسی به یک وکیل خانواده خود را در این زمینه بینیاز کنید. بنابراین تمام افراد خانواده در برابر یکدیگر از حقوق و تکالیفی برخوردارند که برخی با کوتاهی در انجام این تکالیف و حقوق در برابر اعضای دیگر خانواده منجر به بروز دعاوی خانوادگی میشود، در نتیجه پیامدهای خوبی را نمیتواند در سطح جامعه داشته باشد، بهطوری که قانونگذار برای حل اختلافات خانوادگی قوانین و مقرراتی را تحت عنوان قانون حمایت خانواده برای آن وضع کرده است؛ در نتیجه با بروز مشکلات روزافزون، اختلافات مختلف و پیچیدگی دعاوی خانوادگی، وجود یک وکیل خانواده در هر خانواده ضروری است. بسیاری از ایرانیان مقیم خارج از کشور، در موضوعات حقوق خانواده، تمایل به ثبت ازدواج، ثبت طلاق، ثبت رجوع، ثبت رجوع از هبه، تعیین تکلیف حضانت فرزند، تقسیم ارث و موضوعات مربوط به وصیت نامه، تمایل به استخدام وکیل با تجربه ایرانیان خارج از کشور دارند.


وکیل پایه یک دادگستری پروندی

+ تعداد بازدید : 12276 |
نوشته شده توسط نویسنده ایران مگ در شنبه 22 آبان 1400 و ساعت 11:34
ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]