به احتمال زیاد برای شما هم پیش آمده است که بخواهید لینک سایت یا دامنه ای را تغییر دهید و در آن طرف مسئله نیز نمی خواهید که این تغییر ضربه چندانی به قدرت سایت شما وارد کنید. در این شرایط است که باید ریدایرکت 301 را انجام دهید.

در این مقاله قرار است به معرفی ریدایرکت 301 در وردپرس بپردازیم و میزان تاثیر آن را بر روی سئوی وبسایت بگوییم.

ریدایرکت 301 در وردپرس چیست؟

ریدایرکت 301 در وردپرس باعث می شود که لینک های شما در دامنه و آدرس جدید از بین نرود؛ برای مثال، فرض می کنیم که شما از یک مطلب بازدید بالایی داشتید و اکنون قصد دارید که آدرس سایت را تغییر دهید.

اگر عملیات ریدایرکت 301 را انجام ندهید، تمام بازدید های شما از آن مطلب به صفر می رسد زیرا زمانی که کاربران بر روی آدرس قدیمی کلیک می کنند و با ارور 404 که مربوط به موجود نبودن صفحه است مواجه می شوند.

برای اینکه کاربران با این ارور مواجه نشوند و با کلیک بر روی آن لینک به آدرس جدید شما بیایند، باید ریدایرکت 301 وردپرس را انجام دهید؛ این عملیات در واقع تغییر آدرسی به آدرس دیگر (به صورت دائم) است.

اگر از افزونه ها استفاده نمی کنید، برای ریدایرکت 301 باید تغییری را در htaccess. ایجاد کنید؛ اما پیشنهاد می شود که از افزونه هایی مانند Yoast Seo برای انجام این کار استفاده کنید.

شما می توانید به بخش بازگشتی های این افزونه بروید و آدرس مورد نظر خود را ریدایرکت کنید؛ البته اگر از نسخه معمولی این افزونه استفاده می کنید، چنین قابلیتی در اختیار شما قرار نخواهد گرفت و باید از نسخه پرمیوم Yoast Seo استفاده کنید.

ریدایرکت 301 وردپرس چه تاثیری بر روی سئوی وبسایت می گذارد؟

در گذشته به دلیل فاکتور های گوگل، بسیاری از مدیران وبسایت ها عملیات تغییر آدرس و ریدایرکت 301 را انجام نمی دادند؛ زیرا تصور می کردند که با تغییر آدرس، گوگل به آن ها امتیاز منفی می دهد و امکان دارد در نتایج گوگل سقوط داشته باشند.

اما چند سالی است که گوگل اعلام کرد با ریدایرکت مشکلی ندارد و هر مدیری می تواند این کار را انجام دهد؛ حتی گوگل از اینکه شما بتوانید یک آدرس را در صورت تغییر دامنه حفظ کنید و از آن بازدید داشته باشید، استقبال خواهد کرد.

به همین دلیل، پیشنهاد می شود که حتما با تغییر دامنه، لینک های مورد نظرتان را نیز ریدایرکت 301 کنید؛ این کار باعث می شود که کاربران با ارور 404 مواجه نشوند و در نتیجه به اعتبار سایت شما صدمه ای وارد نخواهد شد.

منبع مقاله : وبسایت کلود سیستم

+ تعداد بازدید : 1595 |
نوشته شده توسط نویسنده ایران مگ در دوشنبه 24 آبان 1400 و ساعت 9:39
ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]