ورزش کردن و داشتن یک رژیم غذایی متعادل راه های بسیار خوبی برای کمک به سلامتی و تناسب اندام شما هستند. اما اگر به دنبال سوزاندن کالری بیش تری هستید، برخی از ورزش‌ها بیش از سایرین کالری سوزی دارند. مدت زمان، شدت و وزن شما بر میزان کالری که هنگام ورزش می سوزانید تأثیر می گذارد.

اگر می خواهید بیش ترین کالری را با صرف کم ترین هزینه بسوزانید، دویدن یک گزینه عالی می باشد. در بین ورزش ها دویدن بیش ترین کالری را در ساعت می سوزاند. به همین منظور، شما می توانید در فضای آزاد به تمرین و دویدن بپردازید یا با خرید یک تردمیل از لوازم ورزشی اصفهان، به مبارزه با چربی های اضافی خود بروید. اما اگر اهل دویدن نیستید، تمرینات کالری سوز دیگری مانند تمرینات با وزنه، طناب زدن و شنا نیز وجود دارند. شما می توانید ترکیبی از این تمرینات را با توجه به سطح آمادگی جسمانی خود انجام دهید.

میزان کالری سوزی به چه عواملی بستگی دارد؟

میزان کالری که می سوزانید به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

· مدت زمان ورزش

· سرعت

· شدت

· وزن و قد شما

به طور کلی، هر چه وزن شما بیش تر باشد، کالری بیش تری نیز در طول فعالیت بدنی می سوزانید. اگر می خواهید عدد دقیق این کالری سوزی را بدانید، با یک مربی شخصی کار کنید. آن ها می توانند میزان کالری سوزی فردی شما را در طول تمرین تعیین کنند.

بهترین تمرینات برای کالری سوزی

هر زمان که شروع به فکر کردن در مورد کالری کردید، به یاد داشته باشید که همه این ها بخشی از یک معادله است و باید تلاش کنید در زمانی که کالری از طریق مواد غذایی وارد بدن شما می شود، با ورزش کردن خارج شود. موارد زیر شامل تمریناتی است که بیش ترین کالری را در ساعت می سوزانند. به یاد داشته باشید، کالری های ذکر شده یک تخمین هستند. کالری سوزی دقیق شما به عواملی مانند شدت، مدت زمان و وزن شما نیز بستگی دارد.

1- طناب زدن (پرش)

طناب زدن می تواند در حدود 1000 کالری در ساعت بسوزاند. این تمرین در عین حال سرگرم کننده است و برای ایجاد هماهنگی، قدرت ساق پا، قدرت مرکزی بدن و استقامت قلبی عروقی عالی می باشد. پرش فواید فیزیکی دیگری مانند کمک به ساخت تراکم استخوان دارد که از پوکی استخوان محافظت می کند. روتین‌های طناب زنی بسیار زیادی وجود دارد، اما اگر مبتدی هستید، آهسته شروع کنید و آن را در بازه زمانی 20 تا 30 ثانیه انجام دهید.

هنگامی که بر تکان دادن مچ دست و زمان‌بندی خود مسلط شدید، روی افزایش سرعت و مدت زمان خود کار کنید تا کالری بیش تری بسوزانید و حرکات پیچیده‌تری را یاد بگیرید.

2- دوچرخه سواری

دوچرخه سواری با شدت زیاد می تواند کلید سوزاندن کالری باشد. این تمرین کالری سوزی فوق‌العاده‌ای دارد و بسته به اندام خود می‌توانید در نیم ساعت تا 400 کالری بسوزانید. دوچرخه سواری بسیار عالی است زیرا به اندازه برخی ورزش های هوازی دیگر مانند دویدن به ستون فقرات شما فشار وارد نمی کند و برای تقویت پاها عالی است. در کنار دوچرخه سواری در فضای بیرون، شما می توانید با داشتن یک دوچرخه ثابت در خانه یا باشگاه به تمرین بپردازید. دوچرخه ثابت از مزیت های ویژه ای مانند قابلیت تنظیم درجه سختی، ایمنی، هزینه کم، راحتی در استفاده، تاثیرات ناچیز منفی و... نیز برخوردار است. بنابراین شما می توانید با خرید این دستگاه از مراکز فروش دوچرخه ثابت اصفهان از این مزیت ها بهره ببرید.

3- تمرینات تناوبی با شدت بالا

در اصلاح به این تمرینات هیت (HIIT) گفته می شود. هیت تمرینات را به دوره‌های تمرینی کوتاه و شدید و به دنبال آن یک زمان استراحت، معمولاً به صورت 20 ثانیه تمرین و 10 ثانیه استراحت تقسیم می‌کند. مدت زمان کل تمرین در هر جلسه معمولا بین 20 تا 45 دقیقه است.

4- پلانک دو سر بازو

تمرین پلانک پتانسیل فوق‌العاده‌ای برای چربی سوزی دارد و همچنین به عضله‌سازی در نواحی کلیدی بدن کمک می‌کنند. در حالی که این تمرین ممکن است پرفشار و فشرده به نظر برسد، گنجاندن آن در برنامه تمرینی فوق العاده آسان است زیرا به عنوان یک تمرین انفرادی اجرا می شود. شما به سادگی این حرکت را از روی زانوهای خود شروع می کنید؛ قبل از اینکه خود را با بازوهایتان نگه دارید و پاهای خود را دراز می کنید تا روی نوک انگشتانتان تعادل برقرار شود.

5- شنا کردن

ورزش شنا در نیم ساعت حدود 200 کالری می سوزاند، به سرعت انرژی مصرف می کند و در عین حال قدرت عضلانی، جریان خون، و ظرفیت ریه و قلب را افزایش می دهد. سی دقیقه شنای معمولی تقریباً به اندازه 30 دقیقه آهسته دویدن کالری می سوزاند، اما مزیت اضافه آن کم ضربه بودن و در نتیجه وارد کردن استرس کم تری بر بدن است.

6- کیک بوکسینگ

جیمز گریفیث ورزش های مبارزه ای مانند کیک بوکسینگ را به عنوان "سبک انفجاری کاردیو" توصیف می کند. او گفت: "همانند دوندگان سرعت، شما مبارزان دارای اضافه وزن زیادی را نمی بینید. بوکس یک تمرین قلبی باورنکردنی است، اما هر کسی که کیک بوکسینگ را امتحان کرده است، می داند که ضربات پا انرژی بیش تری مصرف می کند".

از کیک بوکسینگ برای افزودن سرگرمی و یک عنصر یادگیری به برنامه تمرینی خود استفاده کنید. این ورزش با سوزاندن حداکثر کالری، لذت بخش تر نیز می شود زیرا با انجام آن، مهارت های خود را ارتقا می دهید و می توانید هر روز پیشرفت کنید. این ورزش می تواند بین 300 تا 400 کالری در هر نیم ساعت بسته به اندازه و تلاش شما بسوزاند و به تقویت کل بدن و همچنین بهبود استقامت کمک کند.

پنی وستون، متخصص و مربی تناسب اندام و تغذیه، کیک بوکسینگ را پیشنهاد می کند و می گوید این ورزش فواید دوگانه ای دارد زیرا یک تمرین عالی برای تقویت قلب و حفظ تناسب اندام است و همچنین برای یادگیری و تمرین دفاع شخصی نیز عالی است.

7- دویدن

دویدن با سوزاندن بین 560 تا 840 کالری در ساعت، یکی از کارآمدترین تمرینات کالری سوزی در جهان محسوب می شود. با انجام این ورزش، علاوه بر این که عضلات پاهایتان به کار می‌افتد، باید با هر قدمی که برمی دارید بدن خود را نیز به دلیل وجود ضربه، به شدت فشار دهید.

شما می توانید این تمرین را در فضای آزاد انجام دهید، به باشگاه بروید یا در خانه و با خرید یک تردمیل اصفهان به دویدن و کالری سوزی بپردازید.

+ تعداد بازدید : 61 |
نوشته شده توسط نویسنده ایران مگ در چهارشنبه 24 آذر 1400 و ساعت 18:08
ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]