کارواش های با نام های تجاری اینتر، برتولینی و پمپاک در بازار عرضه می گردند. با کاهش عرضه پمپ های اورجینال، فروش پمپ فیک بیشتر در بازار بیشتر است. تایمر آبیاری قطره ای یکی از مهمترین قسمت های این سیستم می باشد و به عبارتی کل تجهیزات این سیستم را یک قسمت درنظر بگیرید، تایمر آبیاری قطره ای نیز یک قسمت مهم از آن می باشد که دارای نمونه های مختلفی در بازار است و هرکس با توجه به شرایط و سیستم آبیاری خود می تواند نمونه مناسب را خریداری کند. این پمپ به صورت کلی در هر دو نمونه صنعتی و نیمه صنعتی از قدرت موتور خاصی برخوردار است. دیافراگمهای هر محفظه توسط یک شفت به هم متصلاند که به آنها اجازه میدهد به صورت هماهنگ کار کنند. در هر پمپی با قطر مکش معین، ظرفیت یا حداکثر سرعت ثابت می ماند. به منظور نگه داشتن پمپاژ مایعات پمپاژ تا حد ممکن ، از تعداد سیلندرهای عجیب و غریب استفاده می شود. تایمر یا کنترلر آبیاری قطره ای برای تعیین میزان زمان آبیاری و تعداد دفعات آبیاری می باشد. تعداد کانال این تایمر آبیاری اکوا به تعداد تک خروجی می باشد.

طراحی سیستم آبیاری قطره ای خود را مشخص کنید. احتمالاٌ این جمله را شنیدهاید که زمان همانند طلا ارزشمند است؛ به همین جهت است که بسیاری از ما حاضرهستیم تا با هزینههای مالی و غیره، در زمان خود صرفه جویی نموده و در کمترین زمان بیشترین نتیجه را بدست بیاوریم. شاید با نگاه به قیمت واترجتها بخصوص قیمت پمپ کارواش و برندهایی مانند پمپ کارواش اینتر خرید یک پمپ برای شما بسیار نامعقول به نظر برسد؛ اما احتمالا هزینهها را اشتباه برآورد نمودهاید؛ چون همانطور که گفتیم داشتن یک پمپ از هزینههای جانبی زیادی جلوگیری میکند. در زمان های گذشته چوب براحتی و در حجم زیاد در دسترس انسان بود اما امروزه بمنظوری جلو گیری از قطع درختان، استفاده از چوب شاید روش مناسبی نباشد. پس شاید شما در ظاهر با پرداخت مبلغ بالای قیمت پمپ کارواش هزینه بالایی متحمل شده باشید اما در درازمدت با صرفهجوییهایی که با خرید این دستگاه در انرژی و وقتتان میکنید، قطعا این هزینه به نفع شما تمام خواهد شد. به عنوان مثال، اگر صاحب یک خودرو هستید و برای نظافت آن وقت کافی را ندارید، یا برای شستشوی محوطه خانه یا راهروهای ساختمان وقت زیادی صرف میکنید، خرید یک پمپ کارواش میتواند گزینه بسیار جذاب و مناسبی برای شما باشد.

۱- مه پاش خانگی : حداکثر تعداد نازل ۸ عدد با ۱۰ متر شیلنگ می باشد. با فشار شیر آب معمولی (۲ بار ) کار می کند. قطر ذرات معمولا درشت می باشد و به هر چه میزان فشار شیر آب منزل شما بیشتر باشد ذرات آب ریز تر می باشند .


۲- مه پاش حرفه ای : معمولا حداکثر ۱۵ نازل دارند و با یک پمپ کوچک تایمردار کار می کنند. فشار کاری آن معمولا تا ۱۰ بار فشار می باشند. همان طور که از نام آن ها معلوم می باشد نه مانند مهپاش های خانگی معمولی می باشند و نه مانند مهپاش های صنعتی پر فشار می باشند.

۳- مه پاش صنعتی :از سیستم های جدید فیتینگی تشکیل می شوند و از یک پمپ ۵۰ تا ۱۰۰ بار ۴-۲۰ لیتر – شیلنگ پلی آمید – پایه فیتینگی – نازل مهپاش – تابلو برق و … تشکلی می شوند به بیشتر برای گل خانه های بزرگ – پارک ها و فضای باز وسیع – مرغداری ها و …. استفاده می شوند.

*** بسیاری از تلفن های ما راجب قیمت های حدودی این سیستم ها و اختلاف کارکرد این سیستم ها می باشد. مهپاش های خانگی حدود ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان – مهپاش حرفه ای ۱/۵ تا ۲/۵ میلیون تومان – مهپاش صنعتی ۶ تا ۱۰ میلیون تومان به صورت متوسط قیمت دارند. نصب مهپاش خانگی و حرفه ای آسان بوده و نیاز به نصاب ندارد و شما به راحتی با گذاشتن چند دقیقه وقت راحت می توانید نصب نمایید. اختلاف پاشش دقیقا بر حسب قیمت دستگاه خریداری شده می باشد و مهپاش ۳۰۰ هزار تومانی خانگی با مهپاش صنعتی ۸ میلیون تومانی کاملا متفاوت عمل می کند.

یک برس بالا می تواند با ورودی یا خروجی آن روبرو شودتونل برای کمک به تمیز کردن جلو یا عقب خودرو. در نوع ثابت مقدار جریان ثابت بوده و تغییر پذیر نیست ولی در نوع متغیر آن میزان خروجی با صفحه زاویه گیر قابل تغییر است. از دیگر انواع و کاربری های آن می توان به پمپ پیستونی فشار قوی، پمپ پیستونی دبی متغیر و یا پمپ پیستونی کارواش اشاره نمود. توجه داشته باشید که انواع تایمر آبیاری برای آبیاری قطره ای و بارانی کاربرد خواهد داشت. امروزه استفاده از تایمر کنترلی آبیاری به یک ضرورت در بسیاری از مزارع بزرگ و یا حتی باغچه های کوچک تبدیل شده است. برای یک گلخانه کوچک انواع گلخانه پلاستیکی انتخاب مناسبی به نظر میرسد. پمپ کارواش نیز یکی از این دستگاههای پیشرفته محسوب میگردد که امروزه به جز شستن ماشینها؛ جهت شستشوی آپارتمانها، کارخانهها، سالنهای بزرگ و در انواع صنعتی آن جهت چربیزدایی و شستشوی دستگاهها و ماشینآلات صنعتی نیز به کار میروند. یکی از پرکاربرد ترین استفاده ها از پمپ پیستونی ، استفاده از آن جهت پمپ کارواش خانگی و یا پمپ کارواش صنعتی می باشد. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی.

راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. عواملی در ادامه به بررسی هر یک از آن ها می پردازیم. مدل دو خروجی: برای هر خروجی میتوانید یک برنامه خاص در نظر بگیرید. اندازه ی لوله ورودی و خروجی نیز در این زمان اهمیت دارد زیرا مخازن مختلف آب و حتی شیر های ورودی هر کدام دارای اندازه ای هستند که برای اتصال به تایمر آبیاری نیاز است این اندازه برابر یا قابل تبدیل باشد. سیستم آبیاری گیاهان خانگی چگونه از خشک شدن گیاهان شما جلوگیری میکند؟ اغلب دستگاههای پمپ کارواش مجهز به قطعکننده خودکار میباشند که به محض رها شدن ماشهای که در دسته نازل قرار دارد، خروجی آب را بسته و آب را به مخزن برمیگرداند. معمولا دستگاههایی که از آنها جهت شستشوی حیاط، پیاده رو و شستشوی ماشین استفاده میشود، دارای قدرتی حدود 100 بار میباشند. این نوع پمپ از جمله پمپ های گران قیمت می باشند و در کنار قیمت بالا و همجنین ساختار پیچیده تعمیرات، دارای بازدهی بسیار بالا، انعطاف پذیری منساب، کاربرای آسان، قابلیت تامین فشار های متنوع کاری، عمر طولانی (به دلیل جانبی بودن بار وارده)، جریان بدون ضربان نیز هستند.

+ تعداد بازدید : 152 |
نوشته شده توسط نویسنده ایران مگ در شنبه 23 بهمن 1400 و ساعت 11:29
ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]