کفش های سفید بخشی از کفش های اصلی هستند که تقریباً همه آن ها را دوست دارند. متأسفانه، از آنجایی که آنها به راحتی لک می شوند، حتی اگر خیلی از آنها مراقبت کنید، بیشتر ما آنها را در کمد جا می گذاریم. به همین دلیل است که باید از تکنیک های مختلف آسان و موثر برای سفید کردن آنها استفاده کنیم. نه تنها پارچه را دوباره سفید روشن می کنیم، درست مانند زمانی که برای اولین بار آنها را خریدید، بلکه از آسیب رساندن به کفش ها با شستن بیش از حد آنها یا با محصولات ساینده جلوگیری می کنید.

امروز برایت ساید می‌خواهد 9 روش مختلف برای سفید کردن کفش‌هایتان را به شما نشان دهد تا دیگر از پوشیدن آن‌ها هر زمان که دوست داشتید نترسید ریباک .

https://katpoosh.com/product-category/reebok/

1. جوش شیرین و سرکه سفید

9 راه آسان برای سفید کردن کفش های خود با محصولات خانگی

برای اینکه کفش‌های کتانی مورد علاقه‌تان دوباره سفید براق به نظر برسند، نیازی به خرید محصولات گران‌قیمتی ندارید که پیدا کردنشان سخت است. فقط با استفاده از جوش شیرین، سرکه سفید و آب داغ می توانید از شر اکثر لکه های تیره ای که پس از چند ماه استفاده روی پارچه کفش شما ظاهر می شود خلاص شوید.

با مخلوط کردن یک قاشق غذاخوری سرکه سفید، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک قاشق غذاخوری آب داغ در یک کاسه شروع کنید. نوعی خمیر به دست می آورید که باید با استفاده از یک برس یا یک مسواک قدیمی روی کفش های کتانی بمالید. کف و پارچه را به آرامی مالش دهید. اجازه دهید خمیر حداقل 3 یا 4 ساعت زیر نور خورشید بماند و سپس با زدن کفش ها روی هم، خمیر اضافی جوش شیرین را از بین ببرید ریباک.

این نه تنها کفش های شما را به طور موثر سفید می کند، بلکه راه حل خوبی برای خلاص شدن از شر بوی بد تولید شده توسط باکتری هایی است که می توانند در داخل کفش انباشته شوند.

2. نمک درشت و شیر

9 راه آسان برای سفید کردن کفش های خود با محصولات خانگی

© logoff / $, © AlexLipa /Depositphotos

هنگامی که کفش های سفید رنگ مایل به زرد را به دست می آورند، زمان آن است که آنها را کاملا تمیز کنیم تا ببینیم آیا می توانیم رنگ اولیه آنها را بازگردانیم یا خیر. فقط باید نصف فنجان نمک درشت را با 1 لیتر شیر در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید.

باید کفش های کتانی را حداقل 3 ساعت در این مخلوط سفید کننده خیس کنید تا اثر مورد نظر شما را داشته باشد. پس از این مدت، می توانید آنها را با یک برس مالش دهید تا لکه هایی که هنوز وجود دارند پاک شوند. سپس آنها را با مقدار زیادی آب صابون بشویید و بگذارید در هوای آزاد خشک شوند. مراقب باشید اثری از شیر باقی نماند!

3. خمیر دندان

9 راه آسان برای سفید کردن کفش های خود با محصولات خانگی

برخی از انواع کفش ها به دلیل پارچه ظریفی که دارند، نسبت به سایرین به روش های تمیز کردن و سفید کردن تهاجمی کمتری نیاز دارند. این روش خاص زمانی مفید است که شما هم عجله دارید.

https://shop4reebok.com/

یک ترفند خوب برای بازگرداندن رنگ سفید اصلی به این نوع کفش ورزشی، استفاده از خمیر دندان سفید کننده است. با استفاده از یک مسواک قدیمی، سطح لکه‌دار کفش‌های کتانی را بمالید تا دوباره سفید شوند. فراموش نکنید کثیفی را که در حاشیه کف پا وجود دارد تمیز کنید. اجازه دهید خمیر حدود 15 دقیقه بماند.

سپس خمیر دندان را بردارید. شما فقط به یک پارچه مرطوب یا یک اسفنج تمیز (و کمی صبر) نیاز دارید تا خمیر را پاک کنید و به نتایج شگفت انگیزی برسید.

ریباک4. نمک درشت و آب صابون

9 راه آسان برای سفید کردن کفش های خود با محصولات خانگی

اگر ساعت ها وقت ندارید کفش های کتانی خود را سفید کنید و مدتی است که در قفسه مانده اند، نگران نباشید: با هر صابونی که در خانه دارید و کمی نمک درشت می توانید از شر آن خلاص شوید. لکه های تیره آزاردهنده ای که به راحتی روی کفش های کتانی سفید قرار می گیرند.

با مالش کفش ها با یک برس خشک، چه در داخل و چه در خارج، شروع کنید تا کثیفی اضافی که ممکن است به پارچه چسبیده باشد پاک شود. سپس شروع به مالیدن آنها با حداقل 150 گرم نمک درشت کنید و اجازه دهید نمک حداقل یک ساعت در آنجا بماند.

بعد از این مدت آن ها را با آب سرد و صابون مایع بشویید تا کثیفی و نمکی که برای سفید شدن آن ها استفاده کرده اید از بین برود. اکنون می توانید کفی ها را تمیز کنید تا باکتری هایی که با استفاده روزانه در آنجا انباشته می شوند را از بین ببرید. نمک همچنین یک ماده عالی برای از بین بردن بوی بد کفش است.

5. آمونیاک

9 راه آسان برای سفید کردن کفش های خود با محصولات خانگی

اگر روش‌های مختلفی را برای سفید کردن دوباره کفش‌هایتان امتحان کرده‌اید، اما لکه‌ها خیلی بزرگ یا تقریباً غیرممکن هستند که تمیز شوند، ممکن است زمان آن رسیده است که از روش مؤثرتری استفاده کنید: آمونیاک.

این روش می تواند یکی از موثرترین روش ها در سفید کردن کفش های کتانی باشد. با این حال، بسیار مهم است که هنگام استفاده از ترکیبات شیمیایی مانند آمونیاک اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید. همیشه دستکش بپوشید و از تماس با چشم خودداری کنید.

می توانید از آمونیاک نیمه قوی استفاده کنید، محلولی که حاوی 50 درصد آمونیاک و 50 درصد آب است. اگر آمونیاک نیمه قوی در خانه ندارید، می توانید خودتان آن را درست کنید. پارچه ای را به محلول آغشته کنید و کفش های خود را در جایی که لکه دارند بمالید. پس از شستشو با آب فراوان، اجازه دهید حداقل 24 ساعت در هوا خشک شوند تا بوی تند آن از بین برود.

ریباک

6. جوش شیرین و مواد شوینده لباسشویی

es با محصولات خانگی

برای اینکه کفش های پارچه ای سفید خود را کاملاً تمیز کنید، ابتدا باید بند ها را جدا کرده و سپس قبل از استفاده از مخلوطی که برای سفید شدن پارچه استفاده می کنید، آن ها را در آب خیس کنید.

REEBOK

با ریختن آب به اندازه ای شروع کنید که کفش و بند آن خیس بخورد تا کاملاً با آب ولرم پوشانده شود. این قسمت آخر اهمیت ویژه ای دارد. آب گرم می تواند لکه ها را حتی از ریباک روی پارچه سخت تر کند.

وقتی پارچه خیس شد، یک قسمت جوش شیرین و یک قسمت از مواد شوینده را در یک کاسه مخلوط کنید تا محلولی داشته باشید که حاوی 50 درصد از هر ماده باشد. با استفاده از یک برس یا یک مسواک قدیمی، مخلوط را روی کفش بمالید. زمان بیشتری را روی تیره ترین لکه ها صرف کنید.

برای پاک کردن مخلوط صابونی که برای تمیز کردن کفش‌های کتانی استفاده کرده‌اید، می‌توانید به سادگی آن‌ها را آبکشی کنید، دوباره در آب خیس کنید یا حتی از اسفنج استفاده کنید و سپس با استفاده از یک پارچه میکروفایبر آن‌ها را خشک کنید.

REEBOK

7. لیمو و/یا لیموترش

9 راه آسان برای سفید کردن کفش های خود با محصولات خانگی

آب لیمو به دلیل قدرتش در از بین بردن لکه ها و بوهای ناخواسته در خانه به خوبی شناخته شده است. همچنین گزینه خوبی برای سفید کردن کفش‌های کتانی است که در اثر لکه‌های کثیفی قهوه‌ای شده‌اند.

برای این کار کافی است یک لیمو یا لیموترش را از وسط نصف کنید. 3 قسمت آب را با یک قسمت لیموترش یا آب لیمو مخلوط کنید. به سادگی مخلوط را مالش دهید تا لکه های تیره پاک شوند. ممکن است لازم باشد به شدت روی قسمت هایی که بسیار لکه دار هستند یا به پارچه چسبیده اند مالش دهید.

کفش ها را با آب بشویید تا کثیفی و لیمو اضافی آن پاک شود. بگذارید خشک شوند تا اثر سفید کنندگی را ببینید.

8. پاک کن های خاک و مداد پاک کن

9 راه آسان برای سفید کردن کفش های خود با محصولات خانگی

© norgallery / $

برای کفش‌های چرمی، مصنوعی یا جیر خود که دارای لکه‌های ناشی از اصطکاک یا نواحی تیره ناشی از استفاده زیاد هستند، همیشه می‌توانید از پاک‌کن‌های کثیفی که اغلب در داروخانه‌ها فروخته می‌شوند استفاده کنید تا فوراً لکه‌ها را پاک کنید.

REEBOK

صبور باشید، زیاد مالش ندهید، اما سعی کنید تمام نقاط تیره روی کفش را پاک کنید تا دوباره سفید شوند. همچنین می توانید با استفاده از همین روش، حاشیه های کف پا را تمیز کنید، جایی که اغلب کثیفی زیادی در آن جمع می شود. به اندازه کافی خنده دار، می توانید از پاک کن های مدادی نیز برای به دست آوردن نتایج مشابه استفاده کنید.

9. صابون کلاسیک مارسی برای سفید کردن کفش

9 ریباک راه آسان برای سفید کردن کفش های خود با محصولات خانگی

© NeydtStock / $

صابون مارسی دارای ترکیبات روغن گیاهی است که علاوه بر ایجاد عطر تمیز، دارای خواص ضد حساسیت است که باعث تحریک پوست حساس نمی شود. همچنین گزینه خوبی برای از بین بردن لکه های بسیار محسوس و سخت از روی پارچه ها و سفید کردن کفش های کتانی به روشی بسیار موثر و بسیار ساده است.

با خیس کردن کفش‌های کتانی شروع کنید و سپس صابون را مستقیماً بمالید، در حالی که به شدت روی لکه‌ها یا نواحی تیره بمالید. بعد از حدود نیم ساعت گذاشتن صابون روی آن، می‌توانید کفش‌های کتانی را با آب ولرم بشویید تا ببینید چگونه لکه‌ها کاملاً از بین رفته‌اند و چگونه کفش‌هایتان دوباره سفید روشن به نظر می‌رسند.

آیا کفش ورزشی دارید که نیاز به سفید کردن فوری داشته باشد؟ آیا روش های موثری برای سفید کردن کفش های کتانی می شناسید؟ در بخش نظرات به ما اطلاع دهید و تصاویری از قبل و بعد از کفش های خود را ارسال کنید!9 راه آسان برای سفید کردن شوی خود

+ تعداد بازدید : 115 |
نوشته شده توسط نویسنده ایران مگ در چهارشنبه 27 بهمن 1400 و ساعت 10:57
ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]