در گذشته ای نه چندان دور از داربست فلزی برای کار در ارتفاعات استفاده می شد. اما اکنون این فرآیند به شکلی جدید با ریسک کمتر و البته هزینه های اقتصادی بیشتر انجام می شود. شکل فعلی استفاده شده در بالا راپلینگ نامیده می شود. اما در فرهنگ لغت راپل به معنای بازیابی ترجمه شده است. اما در حقیقت این فرآیند مهارتی است که با طناب مخصوص بدون نیاز به داربست فلزی انجام می شود. با استفاده از این فرآیند می توان کارهای زیادی انجام داد. انجام خدمات مربوط به شستشو، پیچ و رولپلاک، سنگ فرش و ... از جمله کارهایی است که یک راپلکار با کار در ارتفاع می تواند انجام دهد.

در نگاه اول، کار آنها می تواند دشوار و خطرناک باشد. با توجه به احتمال سقوط به ارتفاعات و خطر تلفات جانی؛ اما این مورد نیست. در زیر با این نوع کار در ارتفاع بیشتر آشنا می شویم.

راپلکار روی زمین با استفاده از طناب های مخصوص به جای فلز کار می کند. به طور کلی، راپل دارای مزایا و ویژگی های منحصر به فردی است. در زیر لیستی از برخی از مهمترین آنها آمده است:

دقت و سرعت بیشتر در ارتفاع

نسبت به افزایش بسیار مقرون به صرفه است

امنیت اضافی

صرفه جویی در زمان و انرژی

کمبود فضا برای کار در ارتفاع بالا

جاده را مسدود نکنید و باعث ایجاد ترافیک یا مزاحمت افراد اطراف خود نشوید.

نصب بسیار سریع در کمترین زمان

۽

این خدمات راپل را به جایگزینی برای داربست های فلزی تبدیل می کند. هنگام کار در ارتفاع با طناب، آسیب به نما حداقل است.

شاید برای بسیاری از شما این سوال پیش بیاید که چگونه با رافائل امنیت بالایی داشته باشیم؟ برای پاسخ به این سوال باید قبول کنید که با استفاده از کابل های مخصوص انجام شده است. به علاوه استفاده از جدیدترین و مطمئن ترین ابزارها در حین کار جزء استانداردهای صنعت می باشد. الزامات طناب برای ارتفاع و تجاوز، طناب و استفاده از تجهیزات. بنابراین با راه اندازی این کابل های خاص و استفاده از تجهیزات پیچیده می توان ایمنی را تضمین کرد. به این ترتیب می توانید طبقات مختلف را تمیز کنید، ساختمان ها را بازسازی و نوسازی کنید، کف سنگی و رنگ شده و ....

علاوه بر این، راپلکار می تواند طناب دوم را به طور پیشگیرانه در حین کار بلند کند. تمامی لوازم این افراد با طناب مخصوص با کمربند یا بند دوخته می شود. بنابراین سقوط آنها غیرممکن است.

کار تحت شرایط خاص مکانیک مجرب

برای کار در فواصل طولانی در موارد خاص باید توسط تکنسین های مجرب و تکنسین های حرفه ای استفاده شود. با این حال، نقطه ایمنی راپل در مقایسه با داربست فلزی بسیار بالاتر است. اما اگر از یک متخصص با تجربه استفاده نشود; نمی توان از آنها انتظار این ایده ها را داشت. همچنین کسانی که از ارتفاع نمی ترسند این کار را انجام دهند. به این ترتیب آنها می توانند بدون ترس با عشق کار کنند.

راپل

+ تعداد بازدید : 69 |
نوشته شده توسط نویسنده ایران مگ در پنجشنبه 12 خرداد 1401 و ساعت 19:04
ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]