مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره آخرین وضعیت و اقدامات انجام شده درباره مبارزه با موش ها و جمع آوری سگ های ولگرد در سطح شهر تهران توضیحاتی را ارائه داد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتر حسین رشیدی مدیر کل دامپزشکی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار "راه آرمان" در رابطه با سگ های ولگرد در سطح شهر گفت: جمع آوری سگ های ولگرد باید به صورت سراسری در کل استان اجرا شود و اجرای طرح تنها در یک شهر نتیجه مطلوب را درپی ندارد. از بتادین تنها در زمان جراحی استفاده می شود. گربه های ماده معمولاً به مدت چهار تا پنج روز هر سه هفته در طول فصل تولید مثل فحل می شوند. گربهای که فحل میشه هم خودش در عذابه و هم با سروصدا و رفتارهاش باعث مشکلاتی برای صاحبش میشه. تقریبا هر سه هفته یک بار، گربهها فحل میشوند. این رفتار در سه روز اول کاملا طبیعی است ولی اگر این رفتار طولانی شود، بهتر است که گربه خود را نزد دامپزشک ببرید.


حسن علیزاده، امروز دوشنبه ۲۰ دی به رسانههای گروهی گفت: در راستای اجرای طرح جمع آوری عقیم سازی۱۰۶ قلاده سگ بی صاحب در بیرجند و ساماندهی سگهای بدون صاحب در شهرستان بیرجند، مجموعهای به مساحت سه هزار مترمربع در حاشیه شهر توسط شهرداری احداث شده که در حال حاضر نزدیک به ۶۵۰ قلاده سگ بدون صاحب در آن تحت سرپرستی و نگهداری قرار دارند. بهناز علیئی روز دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با حیوانات موذی شهرستان قشم افزود: از این تعداد ۱۷۰ قلاده نر و مابقی ماده هستند. شهردار درگز از آغاز فرایند عقیم سازی سگهای ولگرد شهر درگز با همکاری دوستداران حیوانات و اداره دامپزشکی این شهرستان خبر داد. گروه استانها ــ سگهای ولگرد به صورت گله ای در سطح شهرها تردد دارند و کار به جایی رسیده که در میادین مرکزی شهرها مشاهده میشوند و مردم احساس امنیت کمتری دارند. محمد جبارپور مشاور شهردار در بهینه سازی فرایندهای راهبردی در گفتگو با خبرنگارما در رابطه با سگ های ولگرد گفت: نامه ای به محیط زیست زده ایم که فضای در اختیار ما بگذارند که بتوانیم این سگ ها رو ساماندهی کنیم،اما محیط زیست نمی تواند مکانی در اختیار ما بگذارد.


مدیر کنترل حیوانات مضر شهری شهرداری تهران گفت: از دو هفته گذشته طرح عقیمسازی سگها بر اساس نیاز شهروندان منطقه به منطقه آغاز شده است. اخیرا رسانه ها بر روی نحوه مدیریت این حیوانات بخصوص سگ ها که تبدیل به یک گونه مهاجم در محیط های طبیعی شده اند و مخاطراتی را برای امنیت تردد به وجود آورده اند تمرکز کرده اند.اما به دلیل سکوت قانون، کنترل جمعیت این حیوانات با اشتباهات و چالش های جدی مواجه شده است. 1. اولین و آشناترین مزیتش که با شنیدن واژه عقیم کردن به ذهن هممون میاد جلوگیری از بارداریه.سگ ماده در هردوره بارداری میتونه به طور متوسط حدود 5 تا توله دوست داشتنی به دنیا بیاره که این آمار برای نژاد های با جثه بزرگ میتونه بیشترهم باشه.اگه دوست ندارید یه لشگر از توله سگ های فسقلی و بامزه داشته باشید به هیچ وجه از عقیم کردن سگتون چشم پوشی نکنید.فرض رو بر این بزارید که سگ شما درسال دوبار زایمان کنه و مجموعا 10 تا توله سگ به دنیا بیاره! آفتابنیوز : حبیب میکائیلی با اشاره به زنده گیری ۸۴۴۷ قلاده سگ از ابتدای امسال تا دی ماه امسال، بیان کرد: از ابتدای مهر تا پایان دی ۲۸۳۲ قلاده سگ زنده گیری شده است.


حبیب میکائیلی ضمن اشاره به زندهگیری ۸ هزار و ۴۴۷ قلاده سگ از ابتدای امسال تا دی ماه امسال، اظهار کرد: از ابتدای مهر تا پایان دی ۲ هزار و ۸۳۲ قلاده سگ زندگیری شده است. اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ حبیب میکائیلی ضمن اشاره به زندهگیری 8 هزار و 447 قلاده سگ از ابتدای امسال تا دی ماه امسال، اظهار کرد: از ابتدای مهر تا پایان دی 2 هزار و 832 قلاده سگ زندگیری شده است. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،اسمش را هرچه دوست دارید، بگذارید، ولگرد، بی خانمان، بلاصاحب، این نامگذاریها چیزی از صورت مسئله حل نمیکند، امروز خیابانها و معابر سطح شهرها و روستاهای مازندران، از حضور انبوهی از سگهای ولگرد، تبدیل به قفسی از رعب و وحشت شده است، ترس از سگ در نگاههای وحشت زده شهروندان، از کودکان گرفته تا حتی مردهای جوان، خانه کرده است. پای دردو دل شهروندان اهوازی که بنشینیم هر کدام خاطرهای ترسناک از مواجهه با سگهای ولگرد دارند و این ترس و اضطراب مخصوصاً در مناطقی که از روشنایی لازم و کافی برخوردار نیستند بیشتر است؛ سگها یا تعداد زیادی از شهروندان را راهی بیمارستان کرده یا دستکم وحشت زده کردهاند.


فواید عقیم سازی سگ نر و ماده

+ تعداد بازدید : 7797 |
نوشته شده توسط نویسنده ایران مگ در دوشنبه 20 تير 1401 و ساعت 18:10
ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]